Ivančena 2009 a vyznamenání bratra Padeho

Už více než 60 let se schází skauti a trampové na sedle pod Lysou horou zvaném Ivančena, kde byla vztyčena mohyla na památku všem skautům, kteří položili život za svou vlast v období druhé světové války i později.

A právě na toto místo se v sobotu 25. dubna 2009 stalo svědkem předání skautských vyznamenání – konkrétně Medaile sv. Jiří, zlatého stupně. Pro náš okres je důležité a významné, že toto vysoké skautské vyznamenání obdržel i předseda ORJ Radek Konečný – Pade.

Revizní komise

Revizní komise je kontrolním orgánem okresu. Nové složení bylo zvoleno na okresním sněmu konaném dne 26. 10. 2016.

 

Složení:

Předseda RK: Nevěděl Lukáš – Dodo

Člen RK: Furch Tomáš – Tofu

Člen RK: Slezák Hynek – Pepo

 

 

Vítejte na nových stránkách okresní rady Junáka Brno-venkov

Je to již nějakou dobu, kdy jsem se rozhodl, že s okresními stránkami musím zásadně pohnout. A tak na nové adrese, vybudován na nových základech, je tu nový okresní web.


Joomla! LogoRozhodl jsem se, že využiji možností, které nabízí CMS Joomla a začal postupně vytvářet novou podobu našich okresních stránek.

 

Celý článek „Vítejte na nových stránkách okresní rady Junáka Brno-venkov“

Zpravodajové okresu

Zpravodajové okresu

Posněmový stav je zatím následující. Jakmile budou zpravodajové jmenování budou zde kontakty na ně včetně popisu funkcí, které zastávají.

 

Výchovná zpravodajka DK: Veronika Záleská , verzaleska[zavináč]seznam.cz

Výchovný zpravodaj ChK: Radek Konečný – Pade, radek.konecny[zavináč]skaut.cz

Zdravotní zpravodaj: Jiří Hodek – Jura, jiri.j.hodek[zavináč]vivo.cz

Organizační zpravodaj: Válek Ondřej – Várec, ondravalek95[zavináč]gmail.com

 

Okresní rada, kontakty

Sídlo okresu a korespondenční adresa:

Junák – český skaut, okres Brno – venkov

Otmarov 38, pošta Měnín 664 57

IČ:  44946678

DIČ: CZ 44946678

 

Okresní rada (stav k 12. 10. 2013)

Předseda okresu: MUDr. Jiří Hodek – Jura

Místopředseda okresu: Matěj Rádsetoulal

 

Volení členové okresní rady:

Radek Konečný – Pade

Veronika Záleská

Ondřej Válek – Várec

 

Z titulu funkce jsou členy okresní rady všichni následující vůdkyně a vůdcové středisek:

Oslavany: Libor Skoupý – Klusó

Ivančice: Zídková Ivana – IQanka

Wahínkpe Střelice: Luděk Záleský – Wabi

Újezd u Brna: Pavel Cupák – Pája

Květnice Tišnov: Batelková Andrea – Andy

Kuřim: Macek Petr – Píďa

Veverská Bítýška: Jan Reimer – Kamzík

Křtiny: Petr Zapletal – Warden

Pozořice: Aleš Mikula

Hrozen Židlochovice: Ježková Lenka – Ježek

Devíti křížů Domašov: Miroslav Staněk

Šlapanice: Jiří Hodek – Jura

Vranovice: Jan Korčák – Korky

 

 

 

Sněm okresu

Sněm je vrcholným orgánem okresu. Schází se jednou za tři roky.

22.10.2016 Brno

12.10.2013 Brno

3.10.2010 Brno

Střediska okresu

Střediska okresu

Údaje jsou platné k 28. 02. 2017. Vychází z https://is.skaut.cz.

Středisko Oslavany (623.01)

Základní údaje

  • IČO: 49459937
  • Sídlo: Hybešova 3, 66412 Oslavany
  • Počet registrovaných členů: 50
  • Kontakty: lskoupy(zavináč)centrum.cz, +420 775 617 646
  • WWW:
Vůdce střediska: Libor Skoupý
Předsedkyně RK: Petra Adamová

Oddíly:

  • 1.Oddíl – Miroslav Krejčí
  • 2.0ddíl – Pavlína Horáková
  • R+R Oslavany – Luboš Pořízka

Středisko Ivančice (623.04)

Základní údaje

  • IČO: 49460561
  • Sídlo: Dolní Hlinky 686/15, 66491 Ivančice
  • Počet registrovaných členů: 61
  • Kontakty: skaut-ivancice(zavináč)email.cz, +420 775 958 181
  • WWW: skaut-ivancice.cz
Vůdce střediska: Ivana Zídková
Předseda RK: Petr Kudláček

Oddíly:

  • Triangl – Martin Ondráček
  • Kaňka – Kristýna Eiblová
  • Pozdní úder – Jana Procházková

Středisko Wahínkpe Střelice (623.11)

Základní údaje

  • IČO: 18565999
  • Sídlo: Ant. Smutného 60, 66447 Střelice
  • Počet registrovaných členů: 100
  • Kontakty: zalesky.ludek(zavináč)inset.com, +420 602 730 653
  • WWW: http://strelice.skauting.cz/
Vůdce střediska: Luděk Záleský
Předseda RK: Václav Perna
Hospodář: Pavel Švestka

Oddíly:

  • Radostné Slunce – Jana Záleská
  • Chlapci úplňku – Vojtěch Perna
  • Krínon – Luděk Záleský

Středisko Újezd u Brna (623.14)

Základní údaje

  • IČO: 65264339
  • Sídlo: Masarykova 38, 66453 Újezd u Brna
  • Počet registrovaných členů: 92
  • Kontakty: Paja005(zavináč)gmail.com, +420 774 558 810
  • WWW: https://tumulus.skauting.cz/
Vůdce střediska: Pavel Cupák
Předseda RK: Jan Pěček
Hospodář: Jan Konvica

Oddíly:

  • Oddíl skautů – Pavel Cupák
  • Oddíl OS – Veronika Glettová
  • Oddíl Želešice – Kristýna Konečná

Středisko Květnice Tišnov (623.15)

Základní údaje

  • IČO: 18565867
  • Sídlo: Dřínová 1647, 66601 Tišnov
  • Počet registrovaných členů: 146
  • Kontakty: tisnov(zavináč)skaut.org, +420 605 933 950
  • WWW: http://kvetnice.skauting.cz/
Vůdce střediska: Andrea Batelková
Předsedkyně RK: Romana Vojtová
Hospodář: Kateřina Slouková, Andrea Batelková

Oddíly:

  • 1. oddíl Robinsoni – Vít Hertl
  • 2. Bobův oddíl – Martina Šmardová
  • 3. oddíl Půlčíci Tišnov – Stanislav Bierski
  • 4. oddíl Marťánci Tišnov – Martin Bublan
  • 5. RS kmen Fénix – Ondřej Fabula
  • 6. klub kmene dospělých Tišnov – Lenka Šmardová

Středisko Kuřim (623.16)

Základní údaje

  • IČO: 65264657
  • Sídlo: Jungmannova 864, 66434 Kuřim
  • Počet registrovaných členů: 172
  • Kontakty: skautkurim(zavináč)seznam.cz
  • WWW: http://www.skautkurim.cz/

Jiří Tauš

Vůdce střediska: Petr Macek
Předseda RK: Jan Krutílek
Hospodář: Petr Macek

Oddíly:

  • oddíl skautů a skautek – Daniel Struhařík
  • oddíl roverů a rangers – Martin Marek
  • kmen oldskautu – Jiří Tauš
  • oddíl skautů a skautek Háďata – Hynek Slezák
  • oddíl světlušek a vlčat Netopýři a Kobylky – Ludvík Krchňavý
  • oddíl Benjamínků,světlušek a vlčat – Petr Macek

Středisko Veverská Bítýška (623.17)

Základní údaje

  • IČO: 67027041
  • Sídlo: Tišnovská 341, 66471 Veverská Bítýška
  • Počet registrovaných členů: 58
  • Kontakty: jan.reimer(zavináč)seznam.cz, +420 732 578 398
  • WWW: http://www.veverskabityska.skauting.cz/
Vůdce střediska: Jan Reimer
Předsedkyně RK: Bohdana Janštová
Hospodářka: Jaroslava Vinklárková

Oddíly:

  • koedukovaný – Aneta Křížová
  • chlapecký – Jan Reimer
  • OS – Radim Reimer

Středisko Křtiny (623.18)

Základní údaje

Vůdce střediska: Petr Zapletal
Předseda RK: Tomáš Zedníček
Hospodář: Štefan Pinďák

Oddíly:

  • 1. oddíl skautů „Bílý bizon“ – Zbyněk Drápela
  • 1. dívčí oddíl – Nikola Matušková
  • 1. smečka vlčat – Zbyněk Drápela
  • Kmen RR „Jumpers“ – Tomáš Pavloň
  • Klub KD „Oldskauti“ – Markéta Zapletalová

Středisko Pozořice (623.21)

Základní údaje

  • IČO: 49459929
  • Sídlo: Pod kostelem 372, 66407 Pozořice
  • Počet registrovaných členů: 315
  • Kontakty: mikula.ales(zavináč)gmail.com, +420 723 990 864
  • WWW:
Vůdce střediska: Aleš Mikula
Předseda RK: Jaroslav Pernikář
Hospodář: Václav Mikula

Oddíly:

  • 1. klub oldskautů – Aleš Mikula
  • 1. chlapecký oddíl – Vojtěch Dvořáček
  • 1. dívčí oddíl – Jana Skládaná
  • 1. skautský oddíl – Tomáš Kubín
  • 1. koedukovaný oddíl – Jana Kvapilová
  • Tuláci – Jan Spáčil
  • R.I.C.H.N.A.S. – Michal Kučírek
  • Šošoni – Tomáš Kozel

Středisko Hrozen Židlochovice (623.25)

Základní údaje

  • IČO: 49461923
  • Sídlo: Komenského 314, 66701 Židlochovice
  • Počet registrovaných členů: 118
  • Kontakty: JezkovaLenka28(zavináč)seznam.cz, +420 723 114 822
  • WWW: http://www.strediskohrozen.cz
Vůdce střediska: Lenka Ježková
Předseda RK: Jiří Zapadlo
Hospodář: Jan Rejžek

Oddíly:

  • Krahujci a Lištičky – Jan Kugler
  • Medvíďata – Martin Mžíček
  • Vlaštovky a Kulíšci – Eliška Kleinová
  • Mravenci – Lenka Ježková

Středisko Devíti křížů Domašov (623.26)

Základní údaje

  • IČO: 49459953
  • Sídlo: Rudka 98, 66483 Domašov
  • Počet registrovaných členů: 106
  • Kontakty: skaut.domasov(zavináč)seznam.cz, +420 546 441 273
  • WWW: http://www.skaut-domasov.cz
Vůdce střediska: Miroslav Staněk
Předseda RK: Zdeněk Motlíček
Hospodářka: Ivana Staňková

Oddíly:

  • chlapecký – Miroslav Staněk
  • dívčí – Maria Staňková
  • Sv. Václava koedukovaný – Jakub Böhm
  • Zbýšov – Jaroslav Becha

Středisko Šlapanice (623.30)

Základní údaje

  • IČO: 65264363
  • Sídlo: Jiráskova 1546/33, 66451 Šlapanice u Brna
  • Počet registrovaných členů: 154
  • Kontakty: jiri.j.hodek(zavináč)vivo.cz, +420 602 419 628
  • WWW: http://www.dvojka.eu
Vůdce střediska: Jiří Hodek
Předseda RK: Martin Kadlec
Hospodář: Milan Kyselka

Oddíly:

  • Benjamínci – Jiří Doležal
  • Skauti – Jiří Hodek
  • Skautky – Vít Staněk
  • Roveři – Michal Benkovič

 

Středisko Vranovice (623.31)

Základní údaje

  • IČO: 71196293
  • Sídlo: U Koupaliště 113, 691 25 Vranovice
  • Počet registrovaných členů: 262
  • Kontakty: stredisko(zavináč)junakvranovice.cz, +420 724 550 986
  • WWW: http://junakvranovice.cz
Vůdce střediska: Jan Korčák
Předseda RK: Petr Maršálek
Hospodář: Kateřina Knápková

Oddíly:

  • 2. oddíl Jaguáři – Radek Šťastný
  • 3. oddíl Za jeden provaz Hustopeče – Vojtěch Frank
  • 5. oddíl Kolbiza Uherčice – Kateřina Prchalová
  • 6. oddíl Ignis Pohořelice – Tereza Černá
  • 7. oddíl Esox Rosice – Kateřina Sůkalová

Okresní rada

Okresní rada

Předseda okresu: Radek Konečný – Pade

Místopředseda okresu: Oldřich Vybíral – Tačud

Volený člen rady: Milan Brychta – Jezevec

Výchovná zpravodajka DK: Ivana Zídková – IQanka

Výchovný zpravodaj ChK: Petr Kudláček – Caparda

Duchovní zpravodaj: Aleš Mikula

Zdravotní zpravodaj: Jiří Hodek – Jura

Hospodářská zpravodajka: Kateřina Homolová – Katka

Mediální zpravodaj: Ondrej Páleš

Organizační zpravodaj: Vít Rusňák – Virus

Revizní komise

Předsedkyně RK: Jana Bublanová

Člen RK: Jan Konvica – Chinese

Člen RK: Martina Nečesánková